Svatební Expo

Pivní degustace

 PIVO - ALKOHOL, KTERÝ NEMŮŽE CHYBĚT NA ŽÁDNÉ SVATBĚ

Pivo bylo v posledních desetiletích považováno za levný alkohol určený ke každodenní konzumaci. S nástupem malých pivovarů se situace a pohled na náš národní nápoj zcela změnil. V celosvětovém žebříčku konzumace piva na osobu stále patříme na první příčku, ale mnohem více se už zajímáme i o kvalitu podávaného piva. Mnozí z nás už si všimli, že plzeňský ležák není zdaleka jediným stylem, který se u nás vaří.

Slad, voda, chmel a kvasnice – pak už jen fantazie a zkušenosti sládka. Rozsáhlá barevná škála, lákavé vůně, nepřeberné chuťové variace, plnost a říz. To vše nám nabízí pivovary, které se nebojí experimentovat nebo navázat na staletími prověřené styly.

Pivní sklo

Určité pivní styly si obvykle vyžadují speciální druhy skla, ve kterém se nápoje podávají. Ty mají vliv na teplotu, senzorické vlastnosti, sediment a svou roli hraje i adekvátní prezentace, která k výjimečnému nápoji a příležitosti patří. Během dne se na svatbách hodí degustační poháry na pivo, které jsou na noze a mívají objem od 0,2 litru. Hostům umožní vychutnat si pivo při správné teplotě, aniž by se museli obávat následků. Zároveň umožní střídat styl podle právě podávaného občerstvení.

Pivní degustace

Pivo se stává součástí významných oslav i oblíbeným darem. Lidé si o pivu rádi povídají a uvítají profesionální degustátory, kteří mohou doporučit piva, která se hodí k drůbeži, salátům, dezertům, grilovaným pokrmům…

Pivní degustace se staly oblíbenou zábavou a vyhledávaným zážitkem lidí na celém světě. Některé láká jejich záliba v konzumaci piva, jiné baví objevovat nové chutě a hledat si ten pravý styl, který je nadchne. Mnoho lidí zajímá historie piva, která začala už v Mezopotámii v 10. až 7. tisíciletí před naším letopočtem. Jsou i tací, kteří se chtějí dozvědět něco o samotné výrobě piva. Je stále co objevovat a to nás na tom baví asi nejvíce.

Pivní degustace může být skvělým zpestřením svatebního dne. Originálním prvkem pak může být samotná přítomnost pivního znalce, který je individuálně k dispozici hostům po celý svatební den a může poskytnout odpovědi na všetečné i seriózní otázky. Součástí toho je i nabídka degustačního tácku, kdy si každý host může samostatně a kdykoliv připravit svou malou degustaci.

České nebo zahraniční pivo?

V současné době je v České republice okolo 350 minipivovarů, které nabízí nepřeberné množství druhů piv. Stovky dalších je středních a větších. Je tedy možné udělat velmi zajímavou a rozmanitou degustaci pouze z lokálních pivovarů. Na druhou stranu každá země vyniká nějakým stylem a přístupem k pivu jako takovému a zajímavou zkušeností je tedy i skladba zahraničních a lokálních piv. Rozhodující otázkou je nakonec skladba hostů a rozpočet, který ovlivňuje rozmanitost nabídky.

Udělejte radost svým blízkým dobrým pivem, které osvěží a třeba i překvapí.

Speciální pivní degustace můžete objednat na zazitkyjedou@gmail.com 

              

   


  

 
  

  

 

PŘEČTI SI ONLINE