Svatební Expo

Od narození až po základní školu?

Od narození až po základní školu? Každý má v našem koutku místo!

Předpokládáte, že se na vaší svatbě utvoří věkově nesourodá skupina dětí a přemýšlíte, jak pojmout jejich zábavu, aby nebyla příliš sofistikovaná, nebo naopak dětinská?

Většinou pracujeme v dětském koutku s dětmi ve věkovém rozpětí 0 – 15 let. Děti do dvou let věku přijdou obyčejně v doprovodu některého ze svých rodičů. Pokud byste rádi, aby bylo plně postaráno i o nejmenší, rádi tak učiníme, nicméně potřebujeme o této skutečnosti vědět předem. Starší děti jsou obvykle i bez rodičů samostatné. Naše pečovatelky se postarají o jejich toaletu i pitný režim a představí jim, co všechno v rámci koutku mohou najít. Některé děti jsou trochu ostýchavé a potřebují citlivější přístup, nebo zpočátku upřednostní nějakou vlastní hru předtím, než se zapojí do aktivity skupinové. S mladšími dětmi často naše péče začíná v dětské kuchyňce, nebo přímo ve výtvarné dílně, kde si mohou malovat, stříhat a lepit, vyrábět, nebo modelovat.

Vždy potřebujeme před realizací péče vědět, v jakém věku očekávané děti budou. Na základě tohoto upřesnění doporučíme odpovídající počet pečovatelek, které se postarají o jejich pohodlí, zábavu i bezpečí. Zajistí správný chod koutku tak, aby byl i průběžně stále viditelně připravený pro každého nově příchozího.

V případě skupiny s větším počtem mladších dětí patrně doporučíme vyšší počet pečovatelek, než pro stejně početnou skupinu dětí starších pěti let. Ačkoli obvykle nepřebíráme plnou odpovědnost za děti v průběhu realizace, je třeba, abychom byli personálně připraveni uspokojit potřeby každého dětského hosta.

Dětský koutek je vždy vybaven tak, aby odpovídal aktuální skupině dětí. V případě, že je skupina dětí nesourodá, je prostor rozdělen do pracovních zón tak, aby každé dítě mělo dostatek prostoru pro svou činnost a prostředí pro něj bylo bezpečné. Starší dítě si tak může hrát se stavebnicí, aniž by se k malým kostkám dostalo dítě mladší a mohlo dojít k ohrožení jeho zdraví spolknutím či vdechnutím menších částí.

Rozhodně počítáme s tím, že si k nám najdou cestu i děti ve věku 12+, které si mohou zpočátku dětský koutek spojovat s aktivitami jako je stavění kostek, Duplo, nebo dětinských her. Můžeme vás (a především je) ubezpečit, že si v našich pečovatelkách i tito dospívající hosté najdou dobré partnery pro hraní různých společenských her i povídání, připravíme pro ně turnaj ve „vzdušném hokeji“, slečny si u nás mohou vyrobit šperky, nebo vyzkoušet malování na obličej, mladí páni se zase pokusí vyřešit jeden z našich hlavolamů. K dětem, ať jsou malé, nebo velké, přistupujeme s respektem a ze zkušeností víme, že se u nás často dospívající cítí o něco více vítaně, než ve skupině bavících se dospělých, a často se k nám vrací.

Prosím, až budete sestavovat seznam dětských hostů, nezapomeňte nás informovat i o těch, kteří se dětmi už pomalu nazývat nechtějí. Slibujeme, že ani my na ně nezapomeneme.

 

Navštivte nás také na http://www.andelin.eu/ 

Kontakt: email: andelin@andelin.eu 
                telefon: +420 603 330 598

 


   


  

 
  

  

 

PŘEČTI SI ONLINE