Svatební Expo

Rady a tipy od DANFIL JEWELLERY

Popovídali jsme si s českým výrobcem snubních prstenů Danfil Jewellery, a od této rodinné šperkařské firmy vám přinášíme rady a tipy jak si vybrat ten pravý snubní prsten.

5 základních věcí, které při výběru snubního prstenu nepodceňujte:

1. MATERIÁL 

Vybírat můžete z mnoha různých materiálů - zlato, stříbro, chirurgická ocel, titan či wolfram. Je ale potřeba si předem zjistit jejich výhody a nevýhody. Chirurgická ocel je velmi tvrdá a v případě nehody, nebo otoku prstu si budete muset zavolat hasiče, aby prsten rozřízli. Titan je dražší než chirurgická ocel. Jeho výhoda je v tom, že je opravdu lehký. Levné prsteny z titanu vypadají hezky, ale barevná povrchová úprava nevydrží dlouho. Wolfram je také velmi tvrdý, ale zároveň velmi křehký materiál. Proto pokud vyloženě netrváte na jiném materiálu, doporučujeme volit klasiku v podobě stříbra nebo zlata. Stříbrné snubní prsteny lze koupit již od 1000 Kč za pár. Zlaté snubní prsteny pak není problém pořídit již od 3 600 Kč.

2. VELIKOST

Stejně jako při výběru velikosti oblečení nebo bot je nutné vybrat správnou velikost prstenu. Ideální je navštívit zlatnictví osobně. Mnoho mužů však nerado chodí do obchodů. V tomto případě doporučujeme využít skvělého pomocníka od Danfil Jewellery - multisizer. Stačí vyplnit adresu a multisizer vám zdarma pošlou do vaší poštovní schránky. Velikost prstu si můžete změřit z pohodlí domova. Toto měření je velmi přesné, je ale potřeba dodržet několik zásad:

 • po navléknutí proužku ho utáhněte - proužek nesmí jít lehce přetáhnout přes kloub prstu
 • zkuste s proužkem na prstu různě pohybovat
 • vyzkoušejte si proužek nasadit ráno i večer
 • pokud jste po všech doporučených krocích s velikostí spokojeni, tak si opište velikost v milimetrech a podle toho zvolte velikost prstenu.

3. ŠÍŘKA A PROFIL

Nepodceňujte ani šířku a profil snubních prstenů. Šířku snubních prstenů ideálně vybírejte podle velikosti vašich rukou. Čím větší, tím širší. Ale samozřejmě záleží na vašem vkusu, a to platí i pro profil snubního prstenu, který může ovlivňovat pocit z nošení prstenu.

4. KAMENY - diamanty nebo zirkony

Dámské snubní prsteny lze ozdobit kamenem, který zvýrazní vzhled prstenu svým leskem. Vybrat můžete levnější zirkony nebo nestárnoucí diamanty. Cena snubního prstene s diamantem se odvíjí od velikosti diamantu. Například stříbrný snubní prsten s diamanty lze pořídit již od cca 5000 Kč. Zlatý diamantový snubní prsten pak koupíte za cca 8 000 Kč.

5. VÝROBCE

Při nákupu snubních prstenů si dejte pozor na prodejce. Hlavně u materiálů pozor na podvodníky. Nakupujte od prověřených prodejců a ideálně výrobců s tradicí, jako je například rodinná šperkařská firma Danfil Jewellery, která u zlatých prstenů nabízí doživotní servis zdarma. Ať se rozhodnete pro nákup snubních prstenů kdekoliv, podívejte se, zda je firma nebo prodejce registrován u Puncovního úřadu České republiky. K diamantům musíte dostat automaticky certifikát pravosti.

5 důvodů proč si pořídit snubní prsteny od DANFIL JEWELLERY:

  • doživotní záruka na servis
  • multisizer na změření velikost prstu až k vám domů zdarma
  • přímý výrobce s tradicí více než 20 let
  • rytiny zdarma
  • dárkové balení zdarma
  • výroba i z vašeho zlata

  Prohlédněte si celou nabídku na https://danfil.cz/snubni-prsteny/cz/  nebo volejte na bezplatnou linku 800 677 776.

     


    

   
    

    

   

  PŘEČTI SI ONLINE