Svatební Expo

Jak dodržet tradice a skvěle si pochutnat

Svatba je tradiční slavnost a nezapomenutelný okamžik. A jako taková je spojena s velkým množstvím zvyklostí, často souvisejících s dobrým jídlem. Ať už jsou to svatební koláče, dort nebo svatební raut, rozhodně nedoporučujeme nic podcenit.

Jak zvládnout všechny svatební tradice a přitom si nezamazat zástěru?

Rozešlete výtečné svatební koláče

Jednou z příjemných předsvatebních tradic je pečení a roznášení svatebních koláčů. Papírové balíčky plné lahodných koláčů nejen potěší všechny cukromily, zároveň s přiloženým psaním poslouží jako oficiální pozvání na svatbu nebo hostinu.

Aby rodina nevěsty prokázala své kuchařské umění, měla by připravit alespoň tři různé náplně. Tradičně jsou koláče plněny tvarohem, mákem nebo povidly, výjimkou nejsou ale také marmeládové nebo ořechové. Pečou se dva až tři týdny před svatbou.

Pověra také praví, že by nevěsta neměla těsto zadělávat sama. Její děti by pak mohly plakat více, než obvykle. V Ollies vám s radostí pomohou připravit svatební koláče přesně podle vašeho přání.

 

Oslňte dokonalým svatebním dortem

Svatební dort je na každé hostině středem pozornosti. Proto se k němu váže řada tradičních aktivit. Správně nakrojený dort zaručí pořádnou dávku štěstí, společné ochutnávání pak přidá novomanželskému svazku na pevnosti. Další z tradic radí zamrazit horní patro dortu a pochutnat si na něm až při prvním výročí svatby. Pak spolu zůstanete napořád.

Dort by měl ladit ke zbytku svatebního tématu svým vzhledem, musí ale hlavně skvěle chutnat. A možností jsou spousty. Zvolíte čokoládové tóny Sachru, nadýchaný Amadeus nebo veganský Terra Vegan? Půjdete po klasice a podlehnete čokoládě a malinám v nejoblíbenější Čokomalině? Vyzkoušíte ovocné variace s citronem? Banánem? Nebo raději vyzkoušíte netradiční brusinkový Red Velt, pistáciový Siciliano nebo snad mrkvový Carrot cake? V Ollies si jistě každý vybere svého favorita.

Pohostěte svatebčany u candy baru

Sto hostů, sto chutí. Proto není od věci pojistit svou hostinu všehochutí dobrot na sváteční tabuli, ze které si každý vybere to své. Že jste ještě neslyšeli o Candy baru?

Představte si stůl plný k nakousnutí líbivých Cup Cakes různých příchutí muffinů i krémů, ozdobených čerstvým ovocem, obrázky z fondánu či květinami tak, aby vše ladilo se svatebním dortem a tabulí. Každé dítko jistě na svatebním stole potěší moderní Cake Pops, neboli lízátka, která se zdobí všemi možnými způsoby, od polévání čokoládou, sypání barevnými kuličkami či obalování kousky čokolády.

Příjemnou „jednohubkou“ jsou čokoládové košíky s krémem a čerstvým ovocem. Tartaletky uchvátí všechny, kteří mají rádi lehké nadýchané dezerty. V nabídce jsou v osvěžující citrónové, malinové a mangové příchutě, či lákavé čokoládové nebo pistáciové, které se v kombinaci s čokoládovým košíčkem rozplynou na jazyku.

Mezi oblíbené kelímkové dezerty patří Panna cotta, Tiramisu, Mascarpone s jahodami či malinami, Banánový dort, New York cheesecake nebo na jazyku se rozplývající čokopěna. Všechny tyto dezerty jsou připravovány v kelímcích, který si každý z hostů rád vezme a vychutná do posledního sousta.

Hrdým zástupcem Candy baru je mini Ollies větrník, tradiční český dezert v novém, moderním, které mu vdechly naše šikovné cukrářky. Velmi oblíbenou klasikou v posledních letech bývají křehké, nadýchané a šťavnaté makronky různých tvarů a chutí. Svými barvami přilákají nejeden pohled. Zní to lákavě, že ano.

 

O porcelán se na svatbě nestarejte

Na svatbách se rozbíjí talíře, toť věc všeobecné známá.

Hosté ale z něčeho jíst musí a jednorázové talířky nejsou úplně nejstylovější variantou. Jak tedy všechny dobroty naaranžovat a přichystat ke konzumaci tak, že si svatebčané jen naloží a užasnou nad jejich chutí?

Aby tabule vypadala zajímavě, krásně a lákavě na první pohled, využijte služeb aranžmá v Ollies. Nachystáme kompletní Candy bar přesně podle vašeho gusta s výběrem těch nejlepších lahůdek. Zapůjčíme také porcelán, takže jednorázové talířky můžete pustit z hlavy.

Vaše jediná starost tak bude užít si ten nejdůležitější den vašeho života.

Kontakt
email: 603 424 268
telefon: objednavky@ollies.cz
webová stránka: https://www.ollies.cz/    


  

 
  

  

 

PŘEČTI SI ONLINE