Svatební Expo

Manuál ženicha

MANUÁL ŽENICHA, aneb pár rad jak si UŽÍT (PŘEŽÍT) SVATEBNÍ PLÁNOVÁNÍ 

Dříve než nastane ta chvíle, kdy si oblečete oblek, zavážete si společenské boty a během nezapomenutelného svatebního obřadu se zadíváte do očí lásky svého života, můžete se setkat s pocitem zaváhání či úplného tápání, co vlastně vaše role ženicha obnáší.

Jako každý ženich jistě strávíte spoustu příjemného a zábavného času se svými přáteli na rozlučce se svobodou a následně také vítáním a připíjením si se všemi hosty na samotné svatbě, ale dříve než tento „party čas“ nastane, zkuste co nejvíce podpořit svou snoubenku v celkovém plánování a zařizování.

I přesto, že vaše drahá polovička může (a to i velmi ráda a dobrovolně) převzít celé plánování a organizaci svatby na sebe, jsou některé povinnosti, které by si měl ženich napsat na svůj seznam úkolů a mít tak jistotu, že vše je pod kontrolou a tím také co nejvíce eliminovat stres kolem celé svatby.  

 

OZNÁMENÍ O VAŠEM ZASNOUBENÍ – oznamte své rodině a přátelům své zasnoubení osobně. Užijte si jejich radostný výraz a oslavte s nimi jejich nadšení nad vašim rozhodnutím učinit tento významný životní krok, a nechtějte, aby se to nejdříve dozvěděli z Facebooku nebo Instagramu.

KONTROLA ROZPOČTU – jakmile s plánováním svatby začnete, budete mí tendenci na všechno, všem a všemu říct Ano. Než však podepíšete smlouvu s místem na svatbu či s jinými dodavateli, ujistěte se, že víte o všech možných poplatcích, platebních podmínkách, zálohách. Se snoubenkou byste se měli dohodnout na alespoň přibližné maximální výši rozpočtu, který chcete do svatby investovat.

SCHŮZKY S DODAVATELI – doprovoďte svou snoubenku na všechny schůzky s dodavateli jako například DJ, florista, catering apod. Udržíte si přehled o financích a dostanete lepší obraz, co můžete očekávat.

NEBUĎTE JEN DUCH – vaše snoubenka bude zřejmě ta, která bude mít celou organizaci svatby pevně v rukou, přicházet s nápady, hledat ideální dort, květiny, dekorace, šaty apod. Ale i ona se může v celkovém plánování ztratit a vy nemusíte být jen duch v pozadí. Ji zajímá váš názor, a i přesto, že třeba pro vás není tak důležité, zda budou na stolech svícny bronzové, stříbrné či zlaté (nebo možná je vidíte všechny stejně), najděte společný čas a projděte s ní i tyto detaily. Zkuste omezit odpověď typu: „Je mi to jedno“, na minimum.

NEPLÁNUJTE SVATBU S RODINNÝMI PŘÍSLUŠNÍKY – je velmi pravděpodobné, že někdo blízký bude tak nadšený vaší svatbou, že budou mít tendenci se na vašem plánování podílet. Takovým ideálním „plánovačem“ jsou především maminky či tetičky. Buďte milí; můžete je do plánování zapojit, ale nenechte se do ničeho tlačit a dělejte vše podle vašich představ. Je to vaše svatba, ne jejich.

POZOR NA PŘEKVAPENÍ – i přesto, že některá překvapení mohou být vzrušující a zábavná, v rámci svatby je zkuste omezit. Je lepší se se snoubenkou dopředu dohodnout na případném využití určitých svatebních tradic či celkově zábavním programu.

RÁNO MOUDŘEJŠÍ VEČERA – může se stát, že vám z celého plánovacího procesu či rovnou z celé svatby tzv. „rupnou nervy“. Nehádejte se! Zastavte se, zhluboka se nadechněte, dejte si skleničku a za den či za dva si se snoubenkou v klidu sedněte a vše spolu proberte.

V DEN SVATBY SI HLÍDEJTE HLADINU ALKOHOLU – je samozřejmé, že každý si s vámi ideálně bude chtít připít a ještě nejideálněji panákem nějakého dobrého tvrdého alkoholu. Užívejte, bavte se, ale mějte své pití pod kontrolou, určitě by bylo hezké pamatovat si váš svatební den do úplného konce.

UŽIJTE SI KAŽDOU VTEŘINU – pamatujte, že celý váš svatební den nespravedlivě velmi rychle uteče. Užijte si proto každý moment a nepromeškejte jedinou vteřinu.

          

   


  

 
  

  

 

PŘEČTI SI ONLINE